تبلیغات
* سفیر فارس * - تروریست‌ها از "مردم حلب" به عنوان سپر استفاده می‌کنند

* سفیر فارس *
 
بشارتی به من از کاروان بیار ای عشق!
به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از المنار، تسنیم نوشت: "بشار‌جعفری" نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد تاکید کرد که گروههای تروریستی که اهالی شرق حلب را به سپر انسانی خود تبدیل کرده‌اند، با تیراندازی و شلیک خمپاره مانع از خروج غیرنظامیان و افراد مسلح‌ می‌شوند.وی طی سخنانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که دولت سوریه از هرگونه نشست درباره سوریه که هدف آن کمک به مردم سوریه به شکلی درست باشد، استقبال می‌کند.

جعفری در ادامه  افزود: دولت سوریه به ارسال کمک به نیازمندان و تعامل با سازمانهای بین‌المللی و سازمان ملل متحد در زمینه کمکهای بشردوستانه ادامه خواهد داد.

آتش‌بس انسانی اعلام‌شده از سوی روسیه صبح روز پنجشنبه در حلب اجرایی شد.

قرار است از مدت زمان این آتش‌بس برای خروج افراد مسلح از محله‌های شرقی و همچنین کمک‌رسانی به افراد غیرنظامی در این محله‌ها استفاده شود.

این در حالی است که از روز گذشته همزمان با آغاز آتش بس و کامل شدن مقدمات خروج غیرنظامیان و افراد مسلح، تروریست‌ها ده‌ها گلوله به این اماکن شلیک کردند و همزمان تک‌تیراندازان تکفیری این اماکن را هدف قرار می‌دهند.

با توجه به حملات سنگین گروه‌های تروریستی به این گذرگاه‌ها، امکان خروج غیرنظامیان و افراد مسلحی که خواستار تسلیم خود به ارتش هستند، از این گذرگاه‌ها وجود ندارد، این وضعیت نشان می‌دهد که تروریست‌های محله‌های شرقی حلب، گزینه تشدید جنگ و ادامه درگیری و رد هرگونه راه حل غیرنظامی را در پیش گرفته‌اند.

باندهای تروریستی جبهه النصره و احرار الشام با استقرار در خیابان‌های اصلی و فرعی محله‌های شرعی حلب تا کنون به هیچ غیرنظامی اجازه خروج از این مناطق را نمی‌دهند.

لینکامنتلینکایمیلدنبالرهمفیسنماکلوبافسران
طبقه بندی: اخباربین الملل، 
برچسب ها: سوریه، سازمان ملل متحد، گروه‌های تروریستی، بشار جعفری،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 1 آبان 1395 توسط سفیر فارس
تمامی حقوق مطالب برای * سفیر فارس * محفوظ می باشد