تبلیغات
* سفیر فارس * - تائید حکم ۲۰ سال زندان برای محمد مرسی

* سفیر فارس *
 
بشارتی به من از کاروان بیار ای عشق!
به گزارش «نسیم آنلاین»، به این ترتیب حکم دادگاه جنایی قاهره در باره حوادث خشونت بار در دوره ریاست جمهوری محمد مرسی تایید شد و او باید بیست سال پشت میله های زندان بگذراند

حکم صادر شده  امروز، نهایی است و امکان اعتراض و تجدید نظرخواهی در آن وجود ندارد.

به گزارش العالم، در تاریخ ۲۱ آوریل ۲۰۱۵ (۳۱ فروردین ۱۳۹۴) محکمهٔ جنایی قاهره محمد مرسی را به جرم تحریک خشونت‌ها بین نیروهای امنیتی‌اش و معترضان که منجر به مرگ سه نفر گردید به بیست سال زندان محکوم کرد.

همچنین در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ (۱۶ مهٔ ۲۰۱۵) دادگاهی در قاهره، محمد مرسی را به اعدام محکوم کرد. اتهام وی سازماندهی در حمله به یک زندان در سال ۲۰۱۱ که فرار هزاران زندانی از جمله خود او را در پی داشت، اعلام شده است. در تاریخ ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۴ (۱۶ ژوئن ۲۰۱۵)حکم اعدام مرسی تأیید شد.

یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ دادگاه جنایی قاهره برای محاکمهٔ مجدد مرسی و تعدادی از رهبران اخوان‌المسلمین در پروندهٔ جاسوسی برای قطر تشکیل جلسه داد و مرسی با «لباس قرمز» که لباس اعدام است در این جلسه حاضر شد. در مصر زندانیان محکوم به اعدام باید لباس قرمز بپوشند.

محمد مُرسی حدود یکسال پس از آنکه در انتخابات به عنوان پنجمین رئیس جمهوری مصر برگزیده شده بود، در تاریخ دوازدهم تیرماه ۱۳۹۲ پس از ناآرامی‌های چندروزه و حالت بحرانی کشور مصر پس از کودتایی به دست ارتش و به رهبری عبدالفتاح الیسسی عزل شد و به زندان افتاد.

لینکامنتلینکایمیلدنبالرهمفیسنماکلوبافسران
طبقه بندی: اخباربین الملل، 
برچسب ها: مصر، محمد مرسی،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 1 آبان 1395 توسط سفیر فارس
تمامی حقوق مطالب برای * سفیر فارس * محفوظ می باشد